Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaYaşam1.5 Milyar Kullanıcının Bilgileri Satışa Çıkarıldı mı?

1.5 Milyar Kullanıcının Bilgileri Satışa Çıkarıldı mı?

1.5 Milyar Kullanıcının Bilgileri Satışa Çıkarıldı mı? Dün tam tamına dünya çapında bir kriz yaşandı. Whatsapp, Facebook, Instagram gibi bir çok sosyal medya ve yazışma programına erişim uzun bir süre kesildi. İddialara göre 1.5 milyar kullanıcının bilgileri satışa çıkarıldı. Bu iddialar doğru mu? İşte haberimiz detayları..

1.5 Milyar Kullanıcının Bilgileri Satışa Çıkarıldı mı?

Dün dünya çapında Facebook, Whatsapp ve Instagram çöktü. Hiçbir kullanıcı kendi profillerine erişemedi. Sorunla ilgili uzun bir süre açıklama gelmeyince Twitter üzerinde bir çok kullanıcı 1.5 milyar kullanıcının bilgilerini satışa çıkarıldığına dair söylentiler paylaştı. Herkes Facebook’un hacklendiğini söyledi. Bazıları ise teknik hata olduğunu iddia etti. Bu iddialar üzerine ise Facebok’un altyapı direktörü Santosh Janardhan şirket üzerinden yaptığı açıklamada kesintinin hatalı bir konfigürasyondan kaynaklandığını söyledi.

Dünya çapında yaşanan dün ki krizin etkileri devam ederken bu sefer dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous bu konuyla ilgili Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Anonymous yaptığı açıklamalarda 1.5 milyar kullanıcılarının bilgilerinin satışa çıkarılıp çıkarılmadığına dair iddialara yanıt verdi.

Anonymous Twitter Üzerinden Yaptığı O Önemli Açıklama

1.5 Milyar Kullanıcının Bilgileri Satışa Çıkarıldı mı?

“Facebook kesintisi sırasında, Facebook’un saldırıya uğradığı ve 1,5 milyar kullanıcının verilerinin sızdırıldığı başlıklarını okumuş olabilirsiniz. Bu bilgi yanlış, insanlar tık alabilmek uğruna sansasyonel başlıklar oluşturarak kesintide prim yapmaya çalıştı.

Olayın aslı şu: Birileri 1,5 milyar kullanıcının genel bilgilerini indirmek için bir web kazıyıcı kullandı. Bunlar yalnızca Facebook ile paylaşmayı seçtiğiniz herkese açık bilgiler ve herkes bu bilgileri zaten görebilir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022