Cumartesi, Mayıs 28, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 11 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 11 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 11 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 11 Cevabı

Aşağıdaki metin ve görsellerden yola çıkarak soruları cevaplayınız.

Kentler maddi ve manevi kültürel değerleri sayesinde turist çekerler. Turizm hareketleri, bölgeye ekonomik bir kazanç sağlarken yapılan festival ve eğlencelerle bölgenin kültürel değerlerinin oluşması ve zenginleşmesine katkı sağlar. Bu etkinlikler, aynı zamanda turizme katkıda bulunan maddi kültür ürünlerinin korunmasını da sağlar. Fakat günümüzde manevi kültür öğelerinin standartlaşan kent hayatından olumsuz etkilenmesi, dünyada sakin şehir kavramını ortaya çıkarmıştır.
Maddi ve manevi kültür değerleri ile dikkat çeken turistik kentlerimizden biri de Kapadokya’da yer alan Ürgüp’tür. Ürgüp ilçesi, kültürel ve doğal varlıkları ile bölge turizmine hareketlilik kazandırmış olup yerli ve yabancı turist yoğunluğunun yaşanması ile bir cazibe merkezi hâline gelmiştir. İlçede temel ekonomik etkinliklerden bağcılık ve turizm, bir potada eritilip bölgenin önemli geçim kaynaklarından olmuştur.
Bölgede yapılan bazı etkinlikler aşağıda sıralanmıştır.

Ürgüp Bağ Bozumu Festivali
Turizm potansiyelini artırmak ve bağcılığı teşvik etmek amacıyla Ürgüp’te 4X yıldır uluslararası düzeyde bağ bozumu festivali yapılmaktadır.

  • Cevap:

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 11 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar