Cumartesi, Mayıs 28, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 13 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 13 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 13 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 13 Cevabı

Aşağıdaki metin ve görselden yararlanarak soruları cevaplayınız.
Coğrafya öğretmeni, sınıfa getirdiği bir çark üzerinde sanayileşme nedeniyle yaşanan yoğun göçün kentler üzerindeki mekânsal etkilerinin çift sayılar ile gösterildiğini ifade etmiştir. Sanayileşme sonucu yoğun göç alan kentlerde görülen mekânsal etkilerin ise çark üzerinde tamamlanmamış cümleler hâlinde verildiğini ve bu cümlelerin öğrenciler tarafından tamamlanacağını belirtmiştir.

Öğretmen, etkinlikle ilgili öğrencilerin yapması gereken işlemleri aşağıdaki gibi sıralamıştır:
• Çark tek yönlü olarak sola doğru çevrilecektir.
• Çark her çevrildiğinde bir önceki sayı diliminden sonraki çark diliminde durmaktadır.
• Her öğrenci çarkı 2 kez çevirecektir. Birinci çevirmede, Tablo l’deki saniyeleşme ve göçün şehirleşmeye yönelik etkisi tamamlanacaktır. İkinci çevirmede ise bu etkinin çözüm önerisi yazılacaktır.
• Tablo l’de etkinliğe örnek oluşturması amacıyla sanayileşme ve göçün neden olduğu etki, çarkın “0” no.lu diliminde, bu etkinin çözüm önerisi ise “1” no.lu çark diliminde verilmiştir.
• Etkinliği çözecek ilk öğrenci çarkı 1 no.lu çark diliminden başlayarak çevirecektir.

  • Cevap:

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 13 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar