Cumartesi, Mayıs 28, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 17 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 17 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 17 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 17 Cevabı

Aşağıdaki görsel, grafik ve metinden yararlanarak soruları cevaplayınız.

Hızla artan dünya nüfusu; başta gıda, enerji, tatlı su, yerleşilecek alan ve güvenlik gibi tüm insanlığı ilgilendiren konularda çözüm üretmek amacıyla çeşitli projeler geliştirilmektedir. Yakın gelecekte şehirleşmede dijital dönemin getirdiği yenilikler önemli rol oynayacaktır. Yüksek teknoloji kullanımıyla daha iyi bir kentsel alan oluşturma ve yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen akıllı kentler ortaya çıkmaya başladı bile. Akıllı kentler; “Paydaşlar arası iş birliği ile hayata geçirilen, yeni teknolojileri ve yenilikçi yaklaşımları kullanan, veri ve uzmanlığa dayalı olarak gerçekleştirilen ve gelecekteki problem ve ihtiyaçları öngörerek hayata değer katan çözümler üreten daha yaşanabilir ve sürdürülebilir şehirlerdir.” Akıllı kentlerin bileşenlerini; akıllı insanlar, akıllı yaşam, akıllı ekonomi, akıllı çevre, akıllı hareketlilik ve akıllı yönetim oluşturmaktadır.

1. Dünya nüfusunun hızla arttığı göz önünde bulundurulduğunda yakın gelecekte doğal kaynakların ve çevrenin sürdürülebilir kentleşme için kullanımında akıllı kentlerin kurulması ne gibi faydalar sağlayacaktır? Araştırınız.

2.Geleceğin dünyasında oluşturulması hedeflenen akıllı kentlere dünyadan ve Türkiye’den örnekler var mıdır? Araştırınız.

  • Cevap:
    12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 17 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 17 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar