Cumartesi, Mayıs 28, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 19 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 19 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 19 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 19 Cevabı

Aşağıdaki metin, görsel ve fotoğraflardan yararlanarak soruları cevaplayınız.

UZAY MADENCİLİĞİ

Uzay madenciliği, geleceğin önemli ekonomik faaliyet alanlarından biri olacaktır. Bu bakımdan dünyanın gelişmiş ülkeleri, asteroit ya da uzay madenciliğine yönelik önemli yatırımlar yapmaktadır. Amerika Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 200 kilometre genişliğe sahip ve 10 kentilyon (10 bin katrilyon) dolar değerinde bir asteroit tespit elliğini ve bu asteroidin değerinin dünya ekonomisinin toplam değerinden (yaklaşık 75 trilyon dolar) daha fazla olduğunu açıkladı. Ayrıca söz konusu asteroide gömülü hâlde bulunan demir, nikel, altın, platin, bakır, koball, iridyum, radyum gibi değerli madenlerin varlığından söz edildi.

“Hayabusa 2 uzay aracının kapsülü Dünya’ya indi”
Japon Uzay Araştırma Ajansı tarafından Tanegaşima Uzay Merkezinden 2014 te fırlatılan Hayabusa 2 uzay aracı, Ryugu’ya asteroidine Haziran 2018’de ulaşmış ve 2019’un Kasım ayında da buradan ayrılmıştı. Japon Uzay Araştırma Ajansı (JAXA), Dünyâya 220 bin kilometre uzaklıktaki I Iayabusa 2’den başarılı bir şekilde ayrılan kapsülün Avustralya’nın VVoomera bölgesine indiğini duyurdu. Yalnızca 40 santimetre çapındaki kapsülde Ryugu’dan toplanan ve Güneş sisteminin oluşumuna ışık tutması beklenen örneklerin bulunduğu kaydedildi.

  • Cevap:

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 19 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar