Cumartesi, Mayıs 28, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 25 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 25 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 25 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 25 Cevabı

Aşağıdaki metin ve grafiklerden yararlanarak sorulan cevaplayınız.
Bütün ülkelerde ekonomiye yön veren temel sektörler; tarım, sanayi ve hizmet sektörleridir. Gelişmiş ülkelerde hizmet sektörünün gayrisafi millî hasıla içindeki payı, tarım ve sanayi sektörlerine göre daha fazladır. Hizmet sektörleri içerisinde de ulaşım, ticaret ve turizm sektörleri önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca hizmet sektörü önemli oranda istihdam sağlamaktadır. Hizmet sektörünün tüm gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi Türkiyede de Cumhuriyet tarihinden itibaren gelişimi ve etkisi artmaktadır.

1. Türkiye’nin coğrafi konumunun hizmet sektörünün gelişmesindeki etkisini açıklayınız.

  • Cevap:
    12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 25 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 25 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar