Cumartesi, Mayıs 28, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 29 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 29 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 29 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 29 Cevabı

Senaryo gereği Türkiye, Nijerya’ya demir-çelik ürünleri satacak, Nijerya da Türkiye’ye petrol satacaktır. Buna göre aşağıdaki metin ve haritadan yararlanarak soruları cevaplayınız.
Ulaşım sistemleri dendiğinde akla ilk olarak kara yolu, hava yolu, demir yolu ve deniz yolu gelir. Ancak boru hatları ve iletişim kanalları da ulaşım sistemleri içerisinde yer alır. Bu açıdan bakıldığında ulaşım; insanların, malların ve üretilen hizmetlerin bir noktadan başka bir noktaya taşınmasını ifade eder. Taşıma işlemi, bazen tek bazen de birden fazla ulaşım aracı kullanılarak gerçekleşmektedir. Birden fazla ulaşım sisteminin kullanıldığı ulaşım modeline multimodal (çok seçenekli) taşımacılık denilmektedir.

  • Cevap:

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 29 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar