Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 39 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 39 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 39 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 39 Cevabı

Aşağıdaki metinden ve grafiklerden yararlanarak sorulan cevaplayınız.
Batı, rekabet duygusu ve tek yanlı ekonomik politikaları sebebiyle iki kutba ayrılmıştır. ABD’nin IMF (Uluslararası Para Fonu) ve Dünya Bankasında etkin rol alması, Avrupa’da tepkisel bir kararla AB’nin kurulmasına sebep olmuştur. Dolara karşı avro dünya piyasasına sürülerek kutuplaşma iyice belirginleşmiştir. Batılı güçlerin koyduğu kurallara göre hareket ederek güçlerini artıran doğu ülkeleri, gelişmiş birçok ekonomiyi de eksenlerinde sürüklemeye başlamıştır. Az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler ise ilişkilerini iki yönlü olarak artırmış ve bu sonuçla bölgesel bütünleşmeler başlamıştır.

1. Batı bloğunun ekonomide benimsediği politikalar, gelecek yıllarda küresel ekonomiye nasıl yansıyabilir?

  • Cevap:
    12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 39 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 39 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar