Cumartesi, Mayıs 28, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 4 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 4 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 4 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 4 Cevabı

3. Tarihsel süreçte bu şekilde yaşanan doğa olayları, küresel çapta etkili toplumsal hareketlere sebep olmuş mudur? Örnek bir olay araştırarak yazınız.

Günümüzde yaşanan ekstrem bir hava olayı ile ilgili aşağıdaki gazete haberini okuyarak soruları cevaplayınız.Doğaya Diz Çöken Teksas’ta Neler Yaşandı?
Türkiye büyüklüğünde bir yüz ölçümüne ve 30 milyon nüfusa sahip olan eyalet, geçtiğimiz hafta neredeyse baştan sona dondu! Bildiğimiz anlamıyla “fiziksel bir donma” olayından söz ediliyor.
ABD Teksas’ta görülmesi alışık olunmayan bu doğa olayı nedeniyle felaket yaşanıyor. 2021 yılından itibaren dünyanın en büyük problemlerinden biri olacağı belirtilen “iklim değişikliği” Teksas’ta hayatı durdurdu.

1. Teksas’ın genel olarak kıyılarında ve doğusunda görülen iklim özellikleri, Türkiye’de İzmir veya Antalya’nın iklim özelliklerine benzetilebilir. Bu durumda Teksas’ta yaşanan ekstrem soğukları küresel ısınma ile ilişkilendirdiğinizde ortaya çıkan çelişkiyi nasıl açıklarsınız?

2. Günlük hayatınızda gözlemleyebildiğiniz ekstrem iklimsel gelişmelere insanların hazır olduğunu düşünüyor musunuz? Süreci yavaşlatmak amacıyla ne gibi önlemler alınabilir?

  • Cevap:
    12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 4 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 4 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar