Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 51 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 51 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 51 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 51 Cevabı

Aşağıdaki sorulan metin, harita ve ders kitabındaki bilgilerden yararlanarak cevaplayınız.
Türkiye’ye gelen turist kafilesi kapsamlı bir ziyaret rotası çizer. Gezinin ilk günü İzmir’de bulunan Bergama ve Efes antik kentlerini ziyaret eder. Akşam yemeği ve dinlenmek için Afyon’a geçer. Geceyi otelde geçiren kafile Afyon sucuğu, Afyon kaymağı, Gemlik zeytini ve Ezine peynirinden oluşan kahvaltıyı yaptıktan sonra Konya’ya gitmek üzere tekrar yola çıkar. Mevlana Türbesini ve Çatalhöyük Neolitik Kenti’ni gün boyu gezerler. Kafile akşam otelde düzenlenen Türk gecesine katılır. Gecede yöresel oyunlar oynanır. Kız isteme ve kına gecesi gibi ritüeller yapılırken bir yandan da Konya etli pilavı yenir. Gecenin en önemli anı semah gösterisi olmuştur. Kafile, yolculuk esnasında Melendiz ve Haşan dağı volkanik konilerini de görerek geziye devam eder.
Nevşehir’e uğrayan kafile, Göreme Milli Parkı ve Kapadokya’yı gezer. Kafile, Nevşehir’den İstanbul’a uçakla seyahat ederek İstanbul’un tarihî ve kültürel mekânlarını da gezdikten sonra ülkemizden ayrılır.

  • Cevap:

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 51 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar