Cumartesi, Mayıs 28, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 57 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 57 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 57 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 57 Cevabı

Aşağıdaki metin ve tablodan yararlanarak sorulan cevaplayınız.

Ülkemizde turizm, 1960’lı yıllardan itibaren hazırlanan “Beş Yıllık Kalkınma Planları” kapsamında devlet politikası hâline gelmiştir. Özellikle 1980’lerden itibaren devlet teşvikleri sayesinde ülkeye gelen turist sayısı ve yatak kapasitesinde artış sağlanması hedeflenmiştir. Turizm politikaları, 1990’lardan itibaren değişen dünya standartları ve tüketici taleplerine göre yeniden şekillenmeye başlamıştır. Rekabetle birlikte doğal, çevresel, ekonomik ve sosyal yapıyı bozmadan ülkedeki doğal, tarihî, kültürel mirası ve istihdam kaynaklarını etkin şekilde kullanan bir politikanın uygulanması yoluna gidilmiştir. “Türkiye Turizm Stratejisi 2023” çalışması kapsamında ülkemizde doğal, kültürel, tarihî ve coğrafi değerlerin korunması, alternatif turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi ve ülkeye gelen turist talebinin artırılmasına yönelik çalışmalara önem verilmiştir.

1. Türkiye’de uygulanan turizm politikalarının temel amaçları nelerdir?

  • Cevap:
    12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 57 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 57 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar