12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 6 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 6 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 6 Cevabı

2. Ekstrem hava olaylarına örnekler vererek bu olayların meydana gelmesinde insanın rolünü açıklayınız.

3. İklim değişikliği ve küresel ısınma sonucu buzullar erimekte buna karşılık susuzluk artmaktadır. Ortaya çıkan bu çelişkili durum nasıl açıklanabilir?

4. Buzulların erimesi ile donmuş virüslerin tekrar hayatımıza girmesi ve bu durumun yeni salgınlara neden olması ihtimali hakkında neler düşünüyorsunuz?

Aşağıdaki grafikte bir bireyin ortalama karbon ayak izinin ölçümü verilmiştir. Bu grafiği inceleyerek soruları cevaplayınız.

1. Doğaya bireysel olarak verdiğimiz olumsuz etkileri azaltmak amacıyla grafikte yer alan her birim için azaltıcı, akılcı ve sürdürülebilir bir önlem yazmız.

2. Sanayileşmiş bir şehrin yöneticisi olsaydınız doğaya vereceğiniz zararı en aza indirmek için ne gibi önlemler alırdınız?

  • Cevap:
    12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 6 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 6 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!