Cumartesi, Mayıs 28, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 65 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 65 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 65 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 65 Cevabı

Aşağıdaki metin, harita ve ön bilgilerinizden yararlanarak soruları cevaplayınız.
Anadolu; dünyanın başka bölgelerinde rastlamanın mümkün olmadığı çok çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış, çok farklı tarihî değerleri toplamış ve birçok savaşa sahne olmuştur. Dünya tarihinin en görkemli imparatorlukları olan Pers, Makedonya, Roma, Selçuklu, Moğol ve Osmanlı imparatorlukları Anadolu topraklarına egemen olmak üzere büyük savaşlar vermiş ve farklı tarihlerde kurulmuş olsalar da benzer stratejiler izlemişlerdir. Roma İmparatorluğunun devamı niteliğindeki Bizans Devleti ve Osmanlı İmparatorluğu nun başkenti İstanbul, Büyük Selçuklu İmparatorluğu nun devamı niteliğindeki Anadolu Selçuklu Devletinin başkenti ise Konya’dır. Diğer imparatorlukların başkentleri ise Anadolu dışındadır.

1. Anadolu’nun bulunduğu bölgenin jeopolitik önemini coğrafi konum ve iklim özellikleri açısından değerlendiriniz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 65 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 65 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar