Cumartesi, Mayıs 28, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 77 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 77 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 77 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 77 Cevabı

Aşağıdaki metin ve görsellerden yararlanarak soruları cevaplayınız.

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak dünyada farklı bölgeler arasında hem ekonomik hem de kültürel anlamda bağ kuran film, dizi ve oyun sektörleri her geçen yıl büyümektedir. Film sektöründe 2000’lere doğru Avrupa pazarının %70’ini, Japon pazarının %50’sini,Latin Amerika pazarının da %83’ünü elinde bulunduran Hollywood, zamanla farklı dizi-film platformları ortaya çıksa da bu alanda hâlâ lider durumdadır. Oyun sektörü ise son yıllarda inanılmaz bir büyüme göstermiştir.
Oyun ve e-spor analizleri ile pazar araştırmaları yapan Newzoo, Billboard dergisi ve müzikle ilgili çalışmalar yapan Uluslararası Fonogram Endüstrisi Federasyonunun (IFPI) verilerine göre geçen yıl oyun sektörü, müzik ve film sektörlerinin küresel cirosunun 2 katından fazlasını üretti. Oyun pazarının 2023 küresel gelir öngörüsü ise dünyada oyun oynayan 2,7 milyar kişinin 200 milyar doların üzerinde harcama yapacağı yönünde.

1. Küreselleşen dünyada dijital platformlar üzerinden insanların beğenisine sunulan bu ürünler insanların kültürleri ve yaşam biçimleri üzerinde ne gibi etkilere sebep olabilir? Açıklayınız.

2.İnternetin giderek yaygınlaşıp ucuzladığı günümüz dünyasında farklı platformlarda farklı kültürlerden diziler yayınlanmaktadır. Türk dizilerinin dünyanın farklı yerlerine ihraç edilmesinin ülkemize ne gibi katkıları olabilir? Açıklayınız.

3. Hollywood, ABD için hem kültürünü dünyaya yaydığı bir araç hem de ekonomik anlamda gelir elde ettiği bir film endüstrisidir. 21. yüzyılda oyun sektörü de aynı amaçla kullanılabilmektedir. Siz kendi kültürünüzü yansıtan bir oyun tasarlayacak olsanız nasıl bir ürün ortaya koyardınız?

  • Cevap:
    12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 77 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 77 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar