Cumartesi, Mayıs 28, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 78 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 78 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 78 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 78 Cevabı

Aşağıdaki metin ve görselden yararlanarak soruları cevaplayınız.

21. yüzyılın ilk çeyreğinde teknolojik gelişmelere bağlı olarak hızla küreselleşen dünyada ülkeler ve bölgeler arasındaki ekonomik etkileşim, hızlı bir artış göstermiştir.
Örneğin Japonya, dünyanın başlıca sermaye kaynaklarından biri hâline gelmiştir. Bu durum, Tokyo Borsası’m yöneten kuralların dünyanın her tarafındaki fabrika açılış ve kapanışlarını etkilemesine neden olmaktadır. Petrol zengini Arap ülkeleri, dünyadaki bir başka önemli sermaye kaynağıdır. Bu sebeple Amerikan kolej harçlarına ait faiz oranlarındaki değişimler, Orta Doğu siyasetinden büyük ölçüde etkilenir. Frankfurt ve Johannesburgdaki banka siyasetleri, ABD bankalarının işlem masraflarını artırır ya da azaltır. Rio de Janeiro ya da Mumbaidaki parasal değişimler, birçok Amerikan emeklisine ait maaşların güvenliğini etkilerken Minneapolis’teki Federal Reserve Bank’te belirlenen faiz oranları ise Endonezya’daki vergiler üzerinde etkili olur.

1. Teknolojik gelişmelerin finansın küreselleşmesi üzerinde ne gibi etkileri olabilir? Araştırınız.

2. Gelecekte teknolojik gelişmeler, ülkeler arasındaki ekonomik etkileşimi nasıl şekillendirebilir? Konu hakkında araştırma yaparak düşüncelerinizi yazınız.

  • Cevap:
    12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 78 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 78 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar