Cumartesi, Mayıs 28, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 95 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 95 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa  95 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 95 Cevabı

Aşağıdaki metin ve görsellerden yararlanarak sorulan cevaplayınız.
İnsanlar, ihtiyaçlarını karşılayabilmek için doğal kaynakları kullanmaktadır. Sanayi Devrimi’yle gelişen teknolojiler ve nüfus artışı, doğal kaynak tüketimini hızlı bir şekilde artırmıştır. Bunun yanı sıra fabrikalardan çevreye salınan atıklar nedeniyle çevre sorunları artmaya başlamıştır. Hava, su ve toprak kirliliği gün geçtikçe büyük ölçekli sorunlara neden olmaktadır. Normal şartlarda hava, su, orman ve toprağın kendini yenileme özelliği bulunmaktadır. Ancak bu durum, günümüzde pek de mümkün görünmemektedir. Yaşanan çevre sorunlarının temelinde fosil yakıtların aşırı ve bilinçsiz kullanımı vardır. Dolayısıyla günümüzde fosil yakıtlara alternatif olarak ortaya çıkan yenilenebilir enerji kaynakları, her geçen gün daha fazla önem kazanmaktadır.

1. Çevre sorunları ile mücadelede yenilenebilir enerji kaynaklarının rolü nedir? Açıklayınız.

2. Teknolojik gelişmelerin çevre sorunları üzerindeki olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir?

  • Cevap:
    12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 95 Cevabı

12. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 95 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar