12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 15 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 15 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa N15 Cevabı

Aşağıdaki metinden ve incelediğiniz infografikten yararlanarak soruları cevaplayınız.
Günlük yaşamda cisimlerin farklı düzlemlerde yaptığı düzgün çembersel hareketler gözlemlenmektedir. Bunlara belirli bir yörüngede hareket eden Ay ve benzeri gök cisimleri, gemilerdeki pervaneler, saatlerdeki akrep ve yelkovan, lunaparklardaki dönme dolap gibi örnekler verilebilir. Düzgün çembersel hareketin özelliklerini ve etkilerini incelemek için cismin üzerine etki eden kuvvetlerin bilinmesi gerekir. Cismin üzerine etki eden kuvvetleri göstermek için serbest cisim diyagramı kullanılır.

Aşağıdaki tabloda düzgün çembersel hareket yapan cisimlerin bulunduğu düzenekler verilmiştir. Bu cisimlerin serbest cisim diyagramlarını üzerinde çiziniz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 15 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 15 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!