12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 17 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 17 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 17 Cevabı

Aşağıdaki görsellerde sürtünmelerin ihmal edildiği düzlemlerde çembersel hareket yapan cisimlerin şematik çizimleri verilmiştir. Bu cisimlerin verilen konumlardan geçerken serbest cisim diyagramlarını şekil üzerinde çizerek gösteriniz.
Sürtünme katsayısı k = 0,2, yarıçapı r = 0,5 m olan bir silindirde m kütleli cisim Şekil IV’teki gibi düşmeden dönebildiğine göre aşağıdaki sorularda verilen hesaplamaları yapınız, (g = 10 m/s2 ve π = 3 alınız.)

Cismin çizgisel hızının en küçük değerini hesaplayınız.

Cismin açısal hızını hesaplayınız.

Merkezcil ivmenin büyüklüğünü hesaplayınız.

Kan tahlili için alınan kanın konulduğu Şekil V’teki gibi tüpler Şekil Vl’daki santrifüj cihazına yerleştirilir ve tüpler yatay düzlemde döndürülür. Santrifüj cihazında tüplerin dikey konumda değil de eğimli yerleştirilmesinden yola çıkarak kanın içindeki hücrelerin tüpün dibinde, serum kısmının ise tüpün üst kısmında toplanmasının nedenini açıklayınız

  • Cevap:
    12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 17 Cevabı 12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 17 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 17 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!