12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 22 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 22 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 22 Cevabı

Uzaktan kumanda ile çalışan ya da çizgi izleyen robot şeklinde programlanan oyuncak arabalar ile gösteri ve yarışmalar düzenlenmektedir. Görseldeki bu amaçla oluşturulmuş yarış pistinin çember şeklindeki kısmının yarıçapı 30 cm ve yatay düzlemle yaptığı açı 37 °’dir.
Sürtünmelerin ihmal edildiği eğimli virajdaki oyuncak araba virajı savrulmadan dönebildiğine göre süratinin en büyük değeri kaç m/s olur? (Sin 37° = 0,6, Cos 370 = 0,8 ve g = 10 m/s2 alınız.)

Şekildeki raylı sistemin A noktasından serbest bırakılan oyuncak vagon, O merkezli çemberin B noktasına gelene kadar başlangıçtaki enerjisinin %10’nu sürtünmeye harcamıştır.
Vagonun yolun çember şeklindeki kısmını düşmeden tamamlayabilmesi için A noktasının yerden yüksekliği (h), çemberin yarıçapının (r) en az kaç katı olmalıdır? (g = 10 m/s2 alınız.)

  • Cevap:
    12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 22 Cevabı 12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 22 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 22 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!