12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 28 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 28 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 28 Cevabı

Yönergede hareket türlerini belirlediğiniz olaylara ait görsel numaralarını aşağıda verilen Venn şemasında uygun yerlere yerleştiriniz.

Yukarıda kullanılan örnekler dışında çevrenizde gözlemlediğiniz hareketlere örnekler veriniz ve bu hareketlerin çeşidini belirtiniz. Örneklerinizin doğruluğundan emin olmak için konuyla ilgili araştırma yapınız. Örneklerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Aşağıdaki şekilde ok yönünde dönerek öteleme hareketi yapan O merkezli bir çember verilmiştir. Çemberin merkezinin yere göre anlık hızı V’dir. K, L, M, N ve P noktalarındaki dönme (Vd ) ve öteleme hızlarını (Vö ) şekil üzerine çizerek her bir noktanın yere göre anlık hızının büyüklüğünü hesaplayınız.

  • Cevap:
    12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 28 Cevabı 12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 28 Cevabı 12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 28 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 28 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!