12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 31 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 31 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 31 Cevabı

Aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Yandaki şekilde beyzbol sopasının uç noktaları üzerinde a ve b eksenleri verilmiştir. Bu sopa beyzbol oyunu sırasında a ekseninin bulunduğu ince uçtan tutularak kullanılmaktadır. Oyuncu bu sopa ile beyzbol topunu b ekseninin bulunduğu kalın uca isabet ettirilerek fırlatmayı amaçlar.
Buna göre beyzbol sopasını a ve b eksenlerinin hangisinden tutarak savurmak daha kolaydır? Oyuncuların beyzbol sopasını, ince tarafından tutarak kullanmasının nedeni ne olabilir? Gerekçenizi kısaca açıklayınız.

Aşağıdaki görselde modern olimpiyatlarda yer alan gülle sporunda atıcının hareketleri verilmiştir. Bu sporda atıcı, gülleyi atmaya başlarken sırtını atış yapacağı alana çevirir. Vücut ağırlığını sağ bacak üzerine vererek sol ayağını yukarı kaldırılır. Atıcının vücudu T şeklini alır. Atıcı sol kolunu geniş bir açı yaparak atış yönü istikametinde açar ve etrafında 180 derecelik bir dönüş yapar. Ardmdan sağ eliyle boynunda tuttuğu gülleyi bilek ve parmak uçlarını yardımıyla iterek tüm gücüyle fırlatır.
Buna göre sporcunun atış yapmadan önce vücuduna T şeklini vermesinin ve gülleyi geniş açı yapmak için kullandığı kolu ile değil de boynundan çevirerek fırlatmasının sebebi ne olabilir?

  • Cevap:
    12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 31 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 31 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!