12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 36 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 36 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 36 Cevabı

Buna göre A ve B silindirlerinin dönme kinetik enerjileri sırası ile EA ve EB ise bu enerjiler arasındaki büyüklük ilişkisi nedir? Açıklayınız.

Aşağıda verilen şekilde özdeş A ve B tekerleklerinden A tekerleği merkezine sabitlenmiş iple yataya yolda V çizgisel hızı ve F kuvveti ile çekilerek sürüklenirken B tekerleği merkezinin çizgisel hızı V olacak şekilde ω açısal hızı ile dönerek ilerlemektedir.
Buna göre A ve B tekerleklerinin kinetik enerjilerinin bağlı olduğu değişkenler nelerdir? Açıklayınız.

Aşağıda verilen şekilde kütleleri eşit yarıçapları sırasıyla 2r ve r olan A ve B tekerlekleri V çizgisel ve sırasıyla ok yönünde ω ve 2ω açısal hızları ile dönerek öteleme hareketi yapmaktadır.
Buna göre tekerleklerin durması için fren sistemi devreye girdiğinde açığa çıkan ısılar arasında nasıl bir ilişki vardır? Açıklayınız.

  • Cevap:
    12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 36 Cevabı 12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 36 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 36 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!