12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 41 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 41 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 41 Cevabı

Güneş ve Dünyanın hareketleri nedeniyle kaç farklı açısal momentum oluşur? Oluşan açısal mo- mentumları aşağıdaki model üzerinde çizimle gösteriniz. (X, Dünyanın kendi etrafında dönme ekseni; Y, yörünge düzlemine dik eksendir. X ve Y eksenleri arasında θ = 23,5° açı vardır.)

Uzaydaki doğal uyduların, gezegenlerin, yıldızların ve galaksilerin (gök ada) açısal momentumları var mıdır? Açıklayınız.

Açısal momentumun atomik boyutta da fiziksel bir nicelik olup olmadığını açıklayınız.

Elektronun atom çekirdeği çevresinde belirli katmanlarda dolanması ve hızının bulunduğu katmana bağlı olarak değişmesi açısal momentumla ilgili neyi ifade eder? Açıklayınız.

  • Cevap:
    12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 41 Cevabı 12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 41 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 41 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!