12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 44 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 44 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 44 Cevabı

Çömlekçilikle uğraşan bir işletme sahibi üretimini yaptığı testilerin daha dayanıklı olması için bir fırın tasarlamak istemektedir.
Tasarıma göre, sabitlenmiş bir ısı kaynağı etrafında dönebilen platform üzerine yerleştirilen testi, hem kendi etrafında hem de fırın içerisindeki ısı kaynağının etrafında bir yörüngede dönecektir. İşletme sahibinin tasarladığı düzenek aşağıdaki şekilde şematik olarak verilmiştir.
Testilerin istenen kalitede olup olmadığı konusunda yapılan denemelerin gözlem sonuçları aşağıda maddeler hâlinde verilmiştir. Bu denemelerde ısı kaynağının birim zamanda verdiği enerji ve testinin fırın içinde kalma süresi sabit tutulmuştur.
► Birinci denemede testinin her bölgesinin aynı kalitede olmadığı gözlenmiştir.
► İkinci denemede testinin üzerinde yer yer renk değişikliği olduğu gözlenmiştir.
Yapılan denemelerde gözlenen sonuçlarla ilgili problemlerinin ortadan kaldırılması için ne yapılabilir? Açısal ve çizgisel momentum kavramlarını kullanarak kısaca açıklayınız.
Birinci deneme:

İkinci deneme:

  • Cevap:
    12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 44 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 44 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!