12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 47 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 47 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 47 Cevabı

Gönüllü olanlar arasından belirleyeceğiniz iki öğrenciyi 1 ve 2 olarak numaralandırınız.

2 m uzunluğundaki bir halatı sabit bir noktaya serbest bir şekilde bağlayıp aşağıda verilen düzeneğin bir benzerini oluşturunuz. Belirlediğiniz iki öğrenciyi şekildeki gibi aralarında 1 m uzaklık olacak biçimde A ve B noktalarına konumlandırınız. Öğrencilerin O noktası etrafında aynı anda hareket etmelerini ve aynı anda uzantısı O noktasından geçen doğrultu üzerinde olmalarını sağlayınız. Diğer öğrencilerden de gözlem yapmalarım isteyiniz. Gözlem yapan öğrencilere 1 ve 2 numaralı öğrencinin O noktası etrafındaki bir tam turu kaçar adım atarak tamamladıklarını not etmelerini söyleyiniz. Her bir adımı V hızı olarak alınız.

Öğrencilerin aşağıda verilen sorulan cevaplamalarını sağlayınız.

Öğrencilerin hızları arasındaki ilişki nasıl olur? Açıklayınız.

Öğrencilerin harekete başladıkları noktaların O noktasına olan uzaklıklarını veren kavramı öğrencilerin çizgisel momentumları ile çarptığımızda bulduğunuz matematiksel model hangi kavramı vermektedir? Açıklayınız.

Öğrenciler aynı nokta etrafında döndüklerine göre sağ ellerinin dört parmağını dönme yönünde tuttuklarında dört parmağa dik olarak tuttukları başparmaklarının gösterdiği yön, hangi fiziksel kavramın yönünü verir?

Açısal momentum ile çizgisel momentumun birbirlerine göre açısal olarak hareket durumları nedir?

1. öğrencinin açısal momentumu ile 2. öğrencinin açısal momentumu arasında nasıl bir ilişki vardır? Açıklayınız.

  • Cevap:
    12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 47 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 47 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!