12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 49 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 49 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 49 Cevabı

Aşağıda verilen metin ve görsellerden hareketle sorulan cevaplayınız.

SOLOTÜRK, Türk Hava Kuvvetlerinin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F-16 C Blok-40 jet savaş uçağının kabiliyetlerini, kullanımı için gereken yüksek seviyedeki bilgi ve beceriyi izleyiciye sunan gösteri ekibidir. Gösteriler, ön hazırlığın ve koordineli çalışmanın bir ürünü olarak ortaya çıkmakta; pilotların uçağa etki eden tüm unsurları üstün bir kabiliyetle dikkate alması sonucunda gerçekleşmektedir.
Aşağıda SOLOTÜRK gösterisinde pilotların yapacakları akrobasi hareketlerinin bulunduğu simüla- tör görüntüleri verilmiştir. Görsel I ve Görsel H’deki yarıçapı 900 m olan yörüngelerde 12 ton kütleli F-16 uçağının yatay ve düşey uçuş sırasındaki çizgisel hızı 300 m/s’dir.

Görsel I ve Görsel Il’de düzgün çembersel hareket yapan F-16 uçağının A ve B konumlarmda iken çizgisel momentumu, açısal momentumu, çizgisel hızı, uçağa etki eden net kuvveti (merkezcil kuvvet) ve merkezcil ivmeyi serbest cisim diyagramı kullanarak görseller üzerinde gösteriniz.

a) Uçağın açısal momentumunu, çizgisel momentumla; açısal hızını, çizgisel hızla; eylemsizlik momentini, açısal momentum ile ilişkilendirerek hesaplayınız. İşlemlerinizi aşağıda ilgili büyüklük için verilen boş alanlara yapınız.

  • Cevap:
    12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 49 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 49 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!