12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 50 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 50 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 50 Cevabı

Uçak A konumundan itibaren 3 s sonraki konumuna geldiğinde çizgisel ivmesi kaç m/s2 olur? Aşağıdaki görsel üzerinde uçağın bu konumlardaki hızlarını gösteriniz ve işlemlerinizi boş alana yapınız. (π = 3 alınız.)

c) F-16 uçağının açısal ivmesinin büyüklüğü hakkındaki düşünceleriniz nedir? Kısaca açıklayınız.
Uçağın Görsel ilde B konumuna geldiği an pilotun 15 • 105 N değerinde kuvvetle tork oluşturduğunu ve bu durumun sonucu olarak uçağın eylemsizlik momenti aynı kalmak koşulu ile 6 sde açısal hızında 5/6 rad/s değişim meydana getirdiğini kabul ediniz. Buna göre:
a) Oluşan torku, kuvvetin eksen merkezine uzaklığı ile ilişkilendirerek hesaplayınız.

b) Oluşan torku, Newton’un İkinci Yasasını kullanarak eylemsizlik momenti ve açısal ivme kavramları ile ilişkilendiriniz. Türettiğiniz matematiksel modeli kullanarak tork büyüklüğünü hesaplayınız.

c) Elde ettiğiniz sonuçları karşılaştırınız. Buna göre günlük hayatta kullanılan sistemler dikkate alınarak nasıl bir genellemeye ulaşılır? Kısaca açıklayınız.

  • Cevap:
    12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 50 Cevabı 12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 50 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 50 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!