12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 62 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 62 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 62 Cevabı

Kütle çekim kuvveti, kütle değerleri ve mesafe arasındaki ilişkiye göre F – m1. m2, F – R2 ve m1. m2 – R2 değişimlerine ait grafikleri aşağıda verilen grafikler üzerinde çiziniz.

Simülasyonda kullanılan cisimlerin herhangi bir durumunu ele alarak aralarma bir cisim bırakıldığını varsayınız. Bu cismin üzerine etki eden net kütle çekim kuvveti nasıl sıfır olabilir? Kısaca açıklayınız.

Kütle çekim kuvvetinin iki parçacık arasındaki mesafe ile ilişkisi noktasal bir kaynaktan çıkan aydınlanma şiddetinin uzaklık ile ilişkisine benzetilebilir mi? Aşağıdaki şekilde verilen noktasal ışık kaynağının numaralandırılmış, eşit büyüklükteki yüzeylerde aydınlanma şiddetini hesaplayarak cevabınızın tutarlılığını kontrol ediniz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 62 Cevabı 12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 62 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 62 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!