12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 72 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 72 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 72 Cevabı

K, L, M ve P noktalarının Dünyanın Güneş etrafındaki yörüngesi üzerinde olduğunu kabul ediniz. Bu noktalarda m kütleli demir bilye ile Dünyanın kendi yörüngelerindeki hız büyüklüklerini karşılaştırınız. Elde ettiğiniz sonucu yorumlayınız.

Sizce m kütleli demir bilyenin K ve M noktalarını geçtiği andan itibaren aynı süre içinde yörünge üzerinde katettiği yörünge parçalarının uzunluğu arasında nasıl bir ilişki vardır?

Cismin yörünge üzerinde katettiği yörünge parçalarının uzunluğu ile Kepler’in Alanlar Yasası arasında nasıl bir bağlantı kurulabilir?

Şekil I de m kütleli demir bilyeye etki eden manyetik çekim kuvveti ile merkezcil kuvvetini ilişkilen- direrek Kepler’in Periyotlar Kanununun matematiksel modelini elde ediniz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 72 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 72 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!