12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 79 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 79 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 79 Cevabı

Simülasyonda açısal hız değerini 1 rad/s, yarıçap değerini 1 m olarak ayarlayınız. Kırmızı top 1/4 tur, 1/2 tur, 3/4 tur ve tam tur çizgilerine geldiğinde simülasyonu durdurarak zaman değerini Tablo 1e kaydediniz. Oluşan uzanım-zaman grafiğini çiziniz.
Not: Sistemi tam belirtilen yerde durduramadığınızı düşünüyorsanız kılavuz çizgisi olarak verilmiş kırmızı ve yeşil çizgilerin belirtilen siyah çizgilerle çakışıp çakışmadığını “Geri” ve “İleri” tuşlarıyla kontrol ediniz. Çizgilerin çakıştığını düşündüğünüzde zaman değerini kaydediniz.

Simülasyonda açısal hız değerini 1 rad/s, yarıçap değerini 1,20 m olarak ayarlayınız. Kırmızı top 1/4 tur, 1/2 tur,3/4 tur ve tam tur çizgilerine geldiğinde simülasyonu durdurarak zaman değerini Tablo 2’ye kaydediniz. Oluşan uzanım-zaman grafiğini çiziniz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 79 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 79 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!