12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 82 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 82 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 82 Cevabı

Simülasyondan edindiğiniz bilgilerden ve aşağıdaki metinden yararlanarak soruları cevaplayınız.
Aşağıda verilen şekilde sürtünmelerin ihmal edildiği ortamdaki yatay düzlem, üzerine 10 cm arayla noktalar konularak işaretlenmiştir. Bir yayın ucuna 2 kg kütleli levha bağlanmış ve diğer ucu duvara sabitlenmiştir. Levha O noktasındayken dengede kalmıştır. Yay K noktasına kadar sıkıştırılıp bırakıldığında levhanın K-L noktaları arasında 0,6 s periyotla basit harmonik hareket yaptığını belirlenmiştir.

K noktasından bırakılan levha R noktasına ulaştığında levhaya etki eden kuvvetin, levhanın ivme ve hızının yönlerini belirleyiniz.

K noktasından bırakılan levha R noktasına ulaştığında levhaya etki eden kuvvetin, levhanın ivme ve hızının büyüklüklerini hesaplayınız, (π = 3 alınız)

T noktasından bırakılan levhaya R noktasına ulaştığında etki eden kuvvetin, levhanın ivme ve hızının büyüklükleri, Kden bırakılıp R’ye ulaştığındakine göre nasıl değişir? Açıklayınız.

  • Cevap:
    12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 82 Cevabı 12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 82 Cevabı

12. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 82 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!