Perşembe, Temmuz 7, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 133 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 133 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 133 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 133 Cevabı

“Azerbaycan, enerji jeopolitiğinde hem arz hem de transit bir ülkedir.” bilgisinden hareketle Dağlık Karabağ konusunda yaşadığı sorunların nedeni olarak nasıl bir çıkarımda bulunabilirsiniz?

“Dağlık Karabağ konusu ve Birleşmiş Milletler (BM) kararları incelendiğinde, Minsk Grubunun bu ilkeleri ayaklar altına aldığı görülmektedir.” yargısını metinden nasıl destekleyebilirsiniz?

10 Kasım 2020de Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya yetkilileri tarafından imzalanan antlaşmanın:
a) Azerbaycan açısından kazançlı noktaları hakkmdaki tespitleriniz nelerdir?
b) “İmzalanan belgenin aslında bir anlaşma olarak değil, taraflar arasmda gerçekleşen sıcak çatışmanın sonlandırılması yönünde kabul edilen bir uzlaşı olarak kabul edilmesi” sizce hangi olası ihtimalin ifadesidir?

Azerbaycan’ı “kardeş ülke” olarak tanımlayan Türkiye’nin Dağlık Karabağ konusunda verdiği destek hangi hukuki zemine dayandırılmış olabilir?

  • Cevap:
    12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 133 Cevabı 12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 133 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 133 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar