Cuma, Temmuz 1, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 57 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 57 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 57 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 57 Cevabı

Aşağıda verilen metni göz önünde bulundurarak soruları cevaplayınız.

Uçurum kenarında yıkık bir ülke… Türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar… Yıllarca süren savaş… Ondan sonra, içeride ve dışarıda saygı ile tanınan yeni vatan, yeni toplum, yeni devlet ve bunları başarmak için aralıksız devrimler… İşte Türk genel devriminin bir kısa deyimi…

Eski hayat kuralları ve eski hukuk yerine, yeni hayat kuralları ve yeni hukuku alarak, esaslı ve temelli değişiklikler yapmak teşebbüsündeyiz…(5 Kasım 1925)

Türk Medeni Kanunu (17 Şubat 1926)-İsviçreden alındı.
Türk Ceza Kanunu (1 Mart 1926)-İtalya’dan alındı.
Türk Ticaret Kanunu (29 Mayıs 1926)-Almanya’dan almdı.
Böylece 1930’lu yıllara gelindiğinde Türk Hukuk Sistemi değiştirilmiş ve modern esaslar üzerinde yeniden inşa edilmiştir. Hukuktaki dağınıklığa son verilmiş, laik ve ihtiyaçları karşılayabilecek bir sistem kurulmuştur.

Bugüne kadar kültürel ve sosyal alanda başardığımız işler, Türkiye Cumhuriyetinin ulusal çehresini, kesin çizgileriyle, ortaya çıkarmıştır. Yeni harfleri, ulusal tarihi, öz dili, sanatı, bilimsel müzik ve teknik kurulularıyla kadını, erkeği her hakta eşit modern Türk toplumu bu son yılların eseridir… (9 Mayıs 1935).

  • Cevap:

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 57 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar