Cuma, Temmuz 1, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 76 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 76 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 76 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 76 Cevabı

Her sistemin, her değişim modelinin bir amacı vardır. Atatürkçü model de bir amaca yönelik olarak oluşturulmuştur. Modelin birinci amacı çağdaşlaşmak, ikinci amacı da kalkınmak, böylece “çağdaş uygarlık” düzeyine çıkmaktır.
Atatürkçü modelde “birlik”, “otorite” ve “eşitlik” kavramları, özellikle altı ilkede düşünsel yönünü bulmuştur. Ulusal kimlik sorununun çözümü ülkede “birlik” sağlanması için zorunluydu. “Otorite” sorununun çözümü devletin varlığı ve güçlülüğü için gerekliydi. “Eşitlik” ise çağdaşlaşma ve yurttaşlık durumunun sağlam ve sağlıklı bir temele oturması için çok önemli bir koşuldu.

Atatürkçü modelde birinci amacının “çağdaşlaşmak” olarak belirtilmesi hakkında düşünceniz nedir?

“Birlik”, “otorite” ve “eşitlik” kavramları ile Atatürk ilkeleri arasındaki bağlantıyı (hangi ilkenin hangi kavram doğrultusunda kullanıldığını) aşağıdaki tablo üzerinde belirleyiniz.

  • Cevap:
    12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 76 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 76 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar