Pazartesi, Kasım 29, 2021
Ana Sayfa12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 8 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 8 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 8 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 8 Cevabı

1) Haritaları kıyasladığınızda Balkanlarda değişen sınırlarla ilgili hangi çıkarımlarda bulunabilirsiniz?

2) “Farklı unsurları Osmanlı Devletinin çatısı altında bir arada tutmayı amaçlayan siyasi düşünce olan Osmanlıcılık Balkan Savaşlarıyla birlikte etkinliğini tamamen kaybetmiştir” yargısını hangi bilgilerle destekleyebilirsiniz?

3) Balkan Savaşlarının sonuçlarını Osmanlı Devleti açısından bütün yönleriyle değerlendirdiğinizde neler söyleyebilirsiniz? Belirlediğiniz sonuçları balık kılçığı diyagramında gösteriniz.

4) Bir devletin yüzyıllarca hâkim olduğu topraklardan çekilmesinden sonra o topraklarda bırakmış olduğu kültürel izler sizce neler olabilir?

  • Cevap:
    12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 8 Cevabı 12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 8 Cevabı 12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 8 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 8 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar