Cuma, Temmuz 1, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 87 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 87 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 87 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 87 Cevabı

Aşağıda verilen metinleri ve görseli göz önünde bulundurarak soruları cevaplayınız.

BARIŞA SON VEREN “BARIŞ”LAR

I. Dünya Savaşının galip devletleri, yendikleri devletlere imzalattıkları antlaşmaları kendi aralarında yaptıkları gizli antlaşmalara dayalı olarak hazırladılar. Çok ağır yaptırımlar içeren ve kendi emellerini gerçekleştirmeye yönelik şartları, karşı tarafa itiraz hakkı tanımadan kabul ettirdiler. Dolayısıyla I. Dünya Savaşını sonlandıran antlaşmalar, beklenen barış dönemini başlatmadığı gibi yirmi bir yıl gibi kısa bir süre sonrasında, 1939’da yeni bir “Dünya Savaşı’nın çıkmasının da önemli sebepleri oldular.
Savaştan galip çıkan devletlerin kendi emelleri doğrultusunda kurdukları düzeninin devamım sağlamaya gayret gösterdiler. Bu durumun bir sonucu olarak da gerek bölgesel gerek küresel iş birliğine dayalı devletler arası örgütler kurma yoluna gittiler.

  • Cevap:

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 87 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar