Perşembe, Temmuz 7, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 91 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 91 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 91 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 91 Cevabı

Görsel ve metinlerden yararlanarak sorulan yanıtlayınız.

II. Dünya Savaşı öncesi ne Fransa ne de Britanya 1939 yılında Hitlere karşı koyacak yeterli maddi güce sahip değillerdi. Gerek I. Dünya Savaşının sonuçları gerekse buhranın ortaya çıkarttığı ekonomik kriz bütün Avrupa devletlerini etkilemişti. Durum böyle olunca İngiltere ve Fransa’yı I. Dünya Savaşı öncesindeki güç oranlarıyla eş değer düşünmemek gerekmektedir. I. Dünya Savaşı sonunda Almanya ile imzalanan Versailles (Versay) Antlaşması, büyük güçler tarafından savaşm en büyük sebebi olarak görülmüştür. Almanyanın II. Dünya Savaşı öncesi yayılmacılık yaptığı coğrafya üzerinde diğer büyük devletlerin etkisinin ve ağırbğmın bulunmamasından dolayı bir çatışma meydana gelmemiştir. Almanya’nın bu yayılmacı politikası sadece kendi yaşam alanını açmakla kalmamıştır. Alman ulusunun daha geniş coğrafyalara yayılması ve yaşam alanlarının genişletilmesi yolunda politikalar izleyen Hitler, 1939 yılında Polonya’ya saldıracaktır. Almanyanın Polonya üzerine yaptığı saldırı ve daha sonrasında Fransa ve İngiltere’nin dengeleme çabalarına rağmen saldırgan pohtikalara devam etmesi, tehdit algısını yükseltmiş ve ittifakları meydana getirmiştir. Bu saldırgan po- Htikanın devam etmesi, tehdidin İngiltere ve Fransa tarafından algılanmasına yol açmıştır.

İngiltere ve Fransa gibi büyük aktörlerin güçlerindeki azalma karşısında, Almanya’nın gücündeki yükselişi nasıl yorumlarsınız?

Sizce devlet adamlarının iç ve dış politikada gerçekleştirmek istedikleri hedefleri belirlerken dikkate almaları gereken en önemli faktör nedir?

  • Cevap:
    12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 91 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 91 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar