Perşembe, Temmuz 7, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 93 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 93 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 93 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 93 Cevabı

Görsel, metin ve tablolardan yararlanarak soruları yanıtlayınız.

1. Dünya Savaşı, kıta Avrupası’nın dünya üstünlüğüne son vermiştir. 1. Dünya Savaşının ortaya çıkardığı yıkım, demokratik yönetimlerin ekonomik ve siyasal alanlarda etkili olmalarını önlemiştir. 1929 dünya ekonomik buhranı, Kıta Avrupası’nda var olan demokratik yönetimlerin yıkılmasına neden olmuştur. 1920’lerde gelişen İtalyan faşizmi ve 1933’te iktidara gelen Alman Nazizminin uyguladıkları politikalar,
2. Dünya Savaşının en önemli nedenleri olmuştur. Bu dönemde nispi güç kapasitesini artıran Almanya uluslararası alanda var olan statükoyu kendi lehine değiştirmek yönünde bir dış politika izlemeye başlamıştır.

  • Cevap:

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 93 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar