Perşembe, Temmuz 7, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 129 Cevabı

12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 129 Cevabı

12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 129 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 129 Cevabı

Verilen metni ve grafiği inceleyerek soruları cevaplayınız.
Nükleer enerji, çekirdek enerjisidir. Ağır atom çekirdeklerinin nötronlarla bombardımanı sonucunda büyük bir enerji açığa çıkmaktadır. Bu yöntem ilk defa atom bombası yapımında daha sonra da elektrik enerjisi üretimi için kullanılmıştır. Nükleer reaktörler, diğer güç üreten santrallerden farklı olarak radyoaktif madde içerirler. Bu reaktörlerde herhangi bir madde yakılmadığı için yanma ürünü oluşmaz. Nükleer santrallerin yaygınlaşması 1970’li yılların başındaki petrol krizi ile birlikte başlamıştır. Türkiye dahil 18 ülkede 49 nükleer santralin inşası devam etmektedir. Dünya üzerinde 31 farklı ülkede nükleer santral bulunmaktadır.

1) Birçok ülke neden nükleer enerjiyi tercih etmektedir? Tartışınız.

2) Bir ülkede nükleer santralin nerede kurulacağının belirlenmesinde rol oynayan önemli faktörler nelerdir? Tartışınız.

  • Cevap:
    12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 129 Cevabı 12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 129 Cevabı

12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 129 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar