Perşembe, Temmuz 7, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 133 Cevabı

12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 133 Cevabı

12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 133 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 133 Cevabı

Verilen metni ve görseli inceleyerek soruları cevaplayınız.
Karbon ayak izi, her insanın ulaşım, ısınma, enerji tüketimi veya satın aldığı her türlü ürünün neticesinde atmosfere yayılmasına neden olduğu sera gazı miktarıdır. Aynı zamanda insanın çevreye verdiği zararın bir ölçüsüdür. Kimi zaman ise durum bu kadar görünür değildir. Örneğin; marketten satın aldığımız ürünlerin üretiminden nakliyesine kadar olan süreçte açığa çıkan C02 gibi. Karbon ayak izimizi azaltmak için ilk önce ona neyin sebep olduğunu bilmek, sonra da miktarını hesaplamak gerekir. Çünkü ölçmek, yönetmek ve kontrol altına almak demektir.

1) Kendi karbon ayak izinizi azaltmak için neler yapabilirsiniz?

2) Gelişmiş ülkelerin kendi karbon izlerini azaltmak için yaptıkları çalışmaları araştırınız. Araştırma sonuçlarını sınıfa sununuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 133 Cevabı

12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 133 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar