12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 100 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 100 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 100 Cevabı

Yıldız ve Toprak aileleri, birlikte bir tatil planı yapmışlardır. Gidecekleri yer, bulundukları yerden 60 km uzaklıktadır ve her aile kendi arabası ile yolculuk edecektir.Yıldız ve Toprak ailelerine ait arabaların her birinin bir saatlik benzin masrafı arabalarının hızlarına (V>0 km/sa.) göre sırasıyla 200/3 + v2/150 Türk lirası ve 36 + v2 /12a Türk lirası ile ifade edilmiştir (Yolculuk süresi boyunca her arabanın hız değerinin sabit olduğu ve fonksiyonların tanımlı olduğu aralıkta benzin masrafını ifade eden fonksiyonlara ait bir minimum değeri olduğu bilinmektedir. ).
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Yıldız ailesinin benzin masrafının en az olması için 60 km lik mesafeyi saatte kaç kilometre hızla gitmesi gerektiğini bulunuz.

Toprak ailesinin 60 km lik mesafeyi benzin masrafı en az olacak şekilde gitmesi için hızının 72 km/sa. olması gerektiği bilindiğine göre a değerini bulunuz.

Tabloda yer alan cümlelerdeki boşlukları sağ sütundaki ifadelerden doğru olanı seçerek doldurunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 100 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 100 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 100 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!