12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 101 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 101 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 101 Cevabı

Yüksek kirlilik ihtiva eden atık suların arıtılması, kimyasal arıtma sistemleri ile gerçekleştirilmededir. Bu sistemlerde oluşan ve fark edilemeyen arızalar sonucu doğaya sızan zehirli atık yer altı ve yer üstü sularına karışarak çevre kirliliğine neden olmakta, çevre ve insan sağlığı açısından tehlike oluşturmaktadır.
Bir boya fabrikasının endüstriyel atık arıtma tesisinde çalışan mühendis, fabrikadan günlük arıtılıp doğaya sızan suyun içinde başlangıçta (t = 0) 3 litre sıvı formda zehirli atık tespit etmiştir. Sonraki günlerde aynı şartlarda doğaya sızan zehirli sıvının zamana bağlı değişim oranı aşağıdaki grafikte verildiği gibi parabol şeklindedir.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Sızıntıya müdahale edilmezse t. günde fabrikadan doğaya salınan suyun içindeki zehirli sıvı miktarını litre cinsinden veren fonksiyonun kuralını bulunuz.

Doğaya sızan zehirli sıvı miktarının kaçıncı günde 15 litre olacağını bulunuz.

Fabrikadan sızan bir litre zehirli sıvı 2 ton yer altı suyunu kirlettiğine göre 6. günde kaç ton yeraltı suyunun kirleneceğini bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 101 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 101 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!