12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 104 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 104 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 104 Cevabı

Fabrika su depolan, şehir şebeke suyunun biriktirilip bekletildiği çok büyük tonajlı su tanklarıdır. Fabrikalar şebekedeki su basıncının yetersiz olduğu durumlarda kendine ait olan su deposundaki suyu kullanmak zorunda kalır. Verilen görselde bir fabrikanın su deposu görülmektedir. Bu fabrikanın su basıncı yetersizken su deposunu kullandığı bir durumda bazı saat dilimleri arasındaki su tüketiminin değişim oranını gösteren grafik aşağıdaki şekilde verilmiştir. Depodaki suyun kullanılmaya başlanmasından itibaren ilk 60 dakikadaki su tüketim hızının doğrusal olarak, bundan sonraki 60 dakika boyunca ise su tüketim hızının parabolik olarak değiştiği görülmektedir.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

îlk 60 dakikada fabrikanın su deposundan kullandığı zamana bağlı (dakika) ifade eden su miktarımı ifade eden F fonksiyonunun kuralını bulunuz.

İkinci 60 dakikada fabrikanın su deposundan kullandığı su miktarını zamana bağlı (dakika) ifade eden G fonksiyonunun kuralını bulunuz.

Depodaki su 120 dakika kullanıldıktan sonra, 120. dakika ile 240. dakika arasında depodaki suyun değişim hızını ifade eden h fonksiyonu h (t) = √t + 5 şeklinde olduğuna göre bu süre içerisinde depodan kullanılan suyun miktarını veren H fonksiyonunun kuralını bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 104 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 104 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!