12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 105 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 105 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 105 Cevabı

Mustafa, yeni kurduğu internet alışveriş sitesinde ziyaretçilerin geçirdikleri zamana ait istatistikleri incelerken ziyaretçilerin sitede o gün (t = 0) geçirdikleri zamanın ortalama 4 dk. olduğunu fark ediyor. Ziyaretçilerin sitede günlük geçirdikleri zamanı artırmak için reklam ajansıyla görüşüyor. Ajansın satış müdürü “amaca yönelik hazırlanan reklamın yayımlama ücretinin ilk üç gün ücretsiz, 3. günden sonra ise t. güne ait ücret tutarının 4. gün 7 Türk lirası, 5. gün 16 Türk lirası ve 6. gün 27 Türk lirası olacak şekilde ikinci dereceden bir p fonksiyonu ile” hesaplanacağını ifade ediyor. Reklam şirketi, çeşitli kanallarda her gün yapılacak duyurunun t. güne ait ziyaretçilerin sitede geçirdikleri zaman f fonksiyonu olmak üzere ziyaretçilerin sitede günlük olarak geçirilen zaman süresindeki değişim oranını veren fonksiyonunun kuralı f'(t) = t/p-1 (t) olarak öngörmektedir.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Ziyaretçilerin zamana (gün) göre internet sitesinde geçirdikleri ortalama süreyi (dk) ifade eden fonksiyonun kuralını bulunuz.

27. günde ziyaretçilerin sitede ortalama kaç dakika geçirdiklerini bulunuz.

Ziyaretçilerin sitede günlük ortalama 40 dakika geçirdikleri günde reklam şirketine ödenecek ücreti bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 105 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 105 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 105 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!