12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 106 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 106 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 106 Cevabı

Yukarıda bir apartmana ait silindir şeklindeki su deposu görülmektedir. Su deposu yarıya kadar su ile doludur ve IABI – 4m dir. Bu depo sular kesildiğinde otomatik olarak devreye girmektedir.
Bir su kesintisinden sonra devreye giren depodaki su miktarının (m3) zamana (sa.) bağlı değişimini ifade eden fonksiyonun kuralı -0,5πt / √t2
+ 9 .m3  / sa. şeklindedir.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Sular kesildikten 4 saat sonra depodaki su miktarı 3n m3 olduğuna göre kesintinin başında depoda kaç m3 su olduğunu ve deponun yarıçapının kaç metre olduğunu bulunuz.

İlk su kesintisinden 2 hafta sonra saat 14.00 te tekrar su kesintisi olmuştur ve depo yine yarıya kadar dolu iken devreye girmiştir. Fakat devreye girdiğinde deponun altında bir delik oluşmuştur. Bu delikten akan suyun değişim oranı 0,08πt m3/sa. ve 1 saat sonraki akan su miktarı 0,04tt m3 olduğuna göre depodaki suyun saat kaçta tükenmesi beklenir ( √ 112 = 10,6 alınız.)?

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 106 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 106 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 106 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!