12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 110 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 110 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 110 Cevabı

Restorasyon, tarihî değeri olan eserlerin aslına uygun olarak, özgünlüğünü koruyarak ve mümkün olduğu kadar az müdahale ile onarılması işlemidir.
1. Görselde tarihi bir yapının restorasyonu görülmektedir. Bu tarihi yapının kubbeli pencerelerinden birinin restorasyon sırasında zarar görmemesi için iç bölgesi kaplanmak istenmektedir.
Kaplaması yapıtlacak pencerenin bulunduğu yüzeye analitik düzlem 2. Görseldeki gibi modellenmiştir.
Kaplanacak bölgenin taban uzunluğu 120 cm, parabol şeklindeki üst kubbesine kadar olan yüksekliği 120 cm ve tabanından itibaren en yüksek noktası 160 cm dir.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Pencere 3. Görsel’de olduğu gibi tabanı 8 eş parçaya ayrılıyor. Kubbe üst sınırını aşmayacak ancak bir köşesi kubbe sınırında olacak şekilde 8 adet dikdörtgen şeklindeki malzemeyle kaplanıyor. İç bölgenin ne kadarlık bir alanının kaplanabildiğini Riemann alt toplamı yardımıyla bulunuz.

Pencerenin tabanı 4. Görsel’de olduğu gibi 6 eş parçaya ayrılıyor. Sağ köşesi kubbe sınırında olacak olacak şekilde dikdörtgen şeklindeki 6 adet malzemeyle kaplanıyor. Riemann üst toplamı yardımı ile kaplama malzemesinin toplam alanının kaç cm2 olacağını bulunuz.

Kaplama malzemesinin m2 birim fiyatı 90 TL olduğuna göre bir pencerenin kaplama maliyetinin her iki uygulama için ne kadar olacağını bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 110 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 110 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!