12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 112 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 112 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 112 Cevabı

Ali Bey evinin bahçesinde bulunan çimlere bulaşan mantar hastalığının farkına varmadığından hastalık bahçenin diğer alanlarına da aşağıdaki görseldeki gibi yayılmaktadır. Mantar hastalığının farkına varıldığı andan itibaren ilk iki gün hava güneşli olduğu için yayılma hızı yavaşlamış sonraki günler yağmurlu olduğu için yayılma hızı artarak devam etmiştir. Grafikte modellenen parabol şeklindeki fonksiyon mantar hastalığının zamana bağlı artış hızını (m2/gün) göstermektedir.
İlk iki günün sonunda mantar hastalığının bahçenin çimlerinde kapladığı alan 6 m2 olmuştur.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Mantar hastalığının zamana (t gün) bağlı çim alanda yayıldığı toplam alanın yüz ölçümünü (m2) cinsinden veren fonksiyonun kuralını bulunuz.

6 gün sonra çim alanda yayılan mantar hastalığının kapladığı toplam alanın kaç m2 olduğunu bulunuz.

4. ve 6. günler arasında mantar hastalığının kaç m2 alana yayıldığını bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 112 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 112 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 112 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!