12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 115 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 115 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 115 Cevabı

Balık popülasyonlarını inceleyen Dursun Bey, bir balık çiftliği kurmaya karar vermiştir. Bunun için iki farklı balık türüne ait verileri inceleyen Dursun Bey aşağıdaki tabloyu oluşturmuştur:
AveB balık türlerine ait bazı bilgiler aşağıda verilmiştir.
• AveB balık türlerine ait yumurtalardan çıkan yavrular havuzlara bırakılmakta ve 2 yaşından itibaren bu balıklar tüketilebilir ağırlığa ulaşmaktadır.
• AveB balık türlerine ait popülasyondaki değişimi gözlemlemek için en az 4 yıllık deneyime ihtiyaç vardır. Fiyatlandırma 2 yaşın üzerindeki her iki balık türünde de aynıdır.
• A türüne ait balık popülasyonunun yıllık yıllık büyüme hızındaki değişim A'(t) = 120t √t2 + 4dt, (t>0) ve B türüne ait balık popülasyonunun yıllık büyüme hızındaki değişim B'(t) =150t √t+ 4dt, (t>0) integrali ile verilmektedir.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Farklı havuzlara bırakılan 400 er adet A ve B türlerine ait yavru balığın 4 yılın sonunda ulaştığı ortalama sayılarını yaklaşık olarak hesaplayınız. (√5 ≅ 2,2 ve v 2 ≅ 1,4 alınız.)

Dursun Beyin 400 er adet A ve B türlerine ait balığın 4 yılın sonunda ulaştığı sayıları dikkate alarak kuracağı balık çiftliğinde hangi balık türünü yetiştirirse kârlı bir iş yapmış olacağını bulunuz( √ 6 ≅ 2,4, √5 ≅ 2,2, √2 ≅ 1,4 alınız.).

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 115 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 115 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 115 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!