12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 117 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 117 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 117 Cevabı

Bir müzisyen üç boyutlu bir yazıcıda üretilmek üzere bir çello (yaylı bir müzik aleti) tasarlamıştır. Tasarladığı çelloyu analitik düzlemde modelleyerek çellonun üst yüzeyinin boyanması için maliyet hesabı yapmak istemektedir.
Yukarıdaki şekilde modelin gövde kısmını oluşturan bazı parabol parçaları verilmiştir. Parabol parçalarını ifade eden fonksiyonların tanımlı olduğu aralıklar aşağıdaki gibidir:
f:[-8,-2]→[0,4]
g:[-2,2] →[2,3]
r:[-2,97/10]→[-5,0]
fi g ve r fonksiyonlarına ait grafiklerin tepe noktaları sırasıyla A, B ve C noktalarıdır. Modeli tamamlayan parçalar verilen fonksiyon grafiklerinin x eksenine göre simetriğidir.
Modelde 1 birim 4 cm ye karşılık gelmektedir. Modele göre x = 9 doğrusu ile x = 10 doğrusu arasında tellerin bağlı bulunduğu mekanizma bulunmaktadır ( Mekanizmanın bulunduğu alan, hesaplamaların dışında tutulacaktır. ).
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruyu cevaplayınız.

Müzisyen çello tasarımının ön yüzüne gövdenin tamamını kaplayacak şekilde bir resim yaptırmak istiyor. Boyaların cm2 fiyatı 1 Türk lirası olduğuna göre resim için gereken boya maliyetini bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 117 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 117 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!