12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 119 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 119 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 119 Cevabı

Ahmet Bey, arabasını koymak için evinin bahçesine 1. Görseldeki garajı yaptırmıştır.
Garajın genişliği 3 metre, yan duvarlarının yüksekliği 2,1 metre, uzunluğu ise 5 metredir. Garajın çatısına yerleştirilecek olan parabolik sacın tepe noktasının yerden yüksekliği 2,4 metredir.
Bir süre sonra garajın çatısında hasar oluşmuştur. Bu hasarın tamiri için çağırılan usta 2. Görseldeki gibi çatının altından tepe noktasının sağ ve sol tarafına yarımşar metre genişlikte, yere paralel bir dikdörtgen yama yapmış ve yamanın üstünde kalan eski çatı parçasını kesip atmıştır. Garajın ön ve arka yüzleri düzlemseldir
Sacın kalınlığı önemsenmeyecektir.).
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Görseldeki garajın hacminin kaç metreküp olduğunu bulunuz.

Tamirattan sonraki garajın hacminin kaç metreküp olduğunu bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 119 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 119 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 119 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 119 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 119 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!